Trening prozdrowotny Kraków
W mojej opinii trening prozdrowotny to taki, który przede wszystkim nie szkodzi! Jak sama nazwa wskazuje taka forma ćwiczeń ma przede wszystkim wpływać na profilaktykę zdrowia oraz poprawić ogólnie pojętą sprawność, a dopiero w dalszej kolejności skupiać się na wyglądzie lub wynikach sportowych.
Sprawdź opinie osób, którym pomogłem 👇
Trening prozdrowotny – czym się cechuje?
Aby trening pozytywnie wpłynął na zdrowie należy uwzględnić, dla kogo jest przeznaczony i jaki jest aktualny poziom sprawności. Wtedy można odpowiednio dopasować zestaw ćwiczeń i ich częstotliwość, z uwzględnieniem wieku, stażu treningowego, poziomu sprawności oraz płci.
- Odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń – jeśli ciężar jest zbyt duży, czego konsekwencją jest błędnie wykonane ćwiczenie, należy zmniejszyć obciążenie.
- Należy wybierać tylko takie ćwiczenia, które osoba ćwicząca jest w stanie wykonać poprawnie. Jeśli pomimo pomocy trenera personalnego, dane ćwiczenie nie jest wykonane dobrze technicznie, należy wybrać jego prostszą formę, a dopiero w przyszłości wrócić do wykonywania wersji zaawansowanej.
- Każde ćwiczenie powinno być wykonane w kontrolowanym tempie i w pełnym zakresie ruchu. Ćwiczenia wykonywane zbyt dynamicznie, bez zachowania poprawnej techniki, mogą doprowadzić do poważnych urazów.
- Intensywność ćwiczeń należy dobrać indywidualnie do sprawności osoby ćwiczącej. Chodzi o to, aby po treningu czuć pozytywne zmęczenie i zadowolenie.
- Trening powinien być zróżnicowany, dlatego należy równomiernie rozwijać każdą część ciała. Na przykład, zbyt intensywne ćwiczenia na mięśnie brzucha mogą doprowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem oraz dyskopatii.
- W treningu należy uwzględnić obecny stan zdrowia. Jeśli osoba ćwicząca ma np.. problemy z kręgosłupem, w pierwszej kolejności trzeba zająć się odpowiednim wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha i grzbietu, zanim przejdzie się do bardziej zaawansowanych metod treningowych.
- W treningu prozdrowotnym należy uwzględnić różne formy aktywności. W programie treningowym powinny znaleźć się ćwiczenia siłowe, kondycyjne, rozciągające i zwiększające elastyczność oraz gibkość.
Trening prozdrowotny – dla kogo?
Uważam, że każda osoba, która traktuje ćwiczenia jako rekreację oraz formę relaksu, bez względu na wiek i poziom sprawności, powinna trzymać się wyżej wymienionych zasad, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Trening prozdrowotny będzie najlepszym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości.
Współpraca ze mną to
– Indywidualne podejście
– Bezpieczeństwo
– Wsparcie mentalne
– Towarzystwo
Co zyskasz?
– Pewne efekty
– Lepsze samopoczucie
– Poprawę stylu życia
– Więdzę
Znajdziesz mnie w:
Dołącz do grona osób, którym pomogłem!
Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Może właśnie tego potrzebujesz?