Trening medyczny Kraków
Trening medyczny jest skierowany do osób, które cierpią na choroby przewlekłe oraz dolegliwości bólowe. Odpowiednio zaplanowany trening pomaga w procesie powrotu do zdrowia oraz poprawia stan zdrowia u osób z chorobami przewlekłymi.
Sprawdź opinie osób, którym pomogłem 👇
Jak wygląda trening medyczny?
Trening medyczny zazwyczaj trwa około 60 minut. W jego trakcie uwzględniany jest obecny stan zdrowia i sprawność osoby ćwiczącej. W zależności od dolegliwości dobierany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniających. Są to ćwiczenia głównie z ciężarem własnego ciała, z wykorzystaniem gum oraz taśm, piłek, lekkiego obciążenia i hantli. Taki trening ma na celu wzmocnić całe ciało, poprawić kondycję, zwiększyć elastyczność, gibkość oraz poprawić nastrój.
Trening medyczny – kiedy warto skorzystać?
Trening medyczny to dobre rozwiązanie w przypadku schorzeń takich jak:
- choroby układu krążenia
- problemy z oddychaniem, astma
- cukrzyca typu I i II
- otyłość i nadwaga
- kontuzje po skręceniach, zwichnięciach oraz złamaniach
- jako proces rehabilitacji i powrotu do zdrowia po wypadkach lub zabiegach operacyjnych
- przed, w trakcie oraz po ciąży, po cesarskim cięciu
- problemy z układem pokarmowym
- dolegliwości bólowe kręgosłupa
- dyskopatia
- skoliozy oraz inne wady postawy ciała
Do kogo skierowany jest trening medyczny?
Osoby znajdujące się w wyżej wymienionych sytuacjach powinny uwzględnić w swoim treningu fakt, że nie mogą wykonywać wszystkich ćwiczeń. Nierozważnie wykonywane ćwiczenia lub źle zaplanowane treningi mogą pogorszyć stan zdrowia. Skutek może być odwrotny do zamierzonego. Dlatego moją rolą jako trenera personalnego jest odpowiednio wszystko dopasować – dobrać objętość treningową, intensywność i formę treningu tak, aby aktywność fizyczna oddziaływała na człowieka w pozytywny sposób. Niestety bardzo często spotykam się z tym, że ludzie chodzący na siłownie wykonują ćwiczenia, które w ich przypadku mogą skończyć się poważną kontuzją.
Jako trener personalny i fizjoterapeuta doskonale wiem, jak dobrać odpowiedni program ćwiczeń do danej jednostki chorobowej i pomóc podopiecznym w poprawie samopoczucia, stanu zdrowia i ukształtowaniu sylwetki. W niektórych przypadkach, np. w cukrzycy, aktywność fizyczna jest kluczowym elementem całego procesu leczenia. W konsultacji z lekarzem prowadzącym na pewno będę w stanie dobrać odpowiednie ćwiczenia.
Współpraca ze mną to
– Indywidualne podejście
– Bezpieczeństwo
– Wsparcie mentalne
– Towarzystwo
Co zyskasz?
– Pewne efekty
– Lepsze samopoczucie
– Poprawę stylu życia
– Więdzę
Znajdziesz mnie w:
Dołącz do grona osób, którym pomogłem!
Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Może właśnie tego potrzebujesz?