Strona główna » Trener personalny Kraków » Trening dla seniorów

Trening dla seniorów Kraków

Trening dla seniorów jest dostosowany do możliwości fizycznych moich podopiecznych. Poprzedzony jest konsultacją i wstępnym treningiem, podczas którego sprawdzamy na jakim poziomie sprawności fizycznej jest osoba trenująca.

Sprawdź opinie osób, którym pomogłem 👇

Michał Winiarczyk
Michał Winiarczyk
2022-02-11
Zweryfikowana
Współpracowałem z Adrianem jako trenerem personalnym przez kilka miesięcy i mogę go szczerze polecić. Zaczyna od treningu testowego i wywiadu po czym dostosowuje ćwiczenia pod konkretne cele, biorąc pod uwagę startowy poziom sprawności i wszelkie ograniczenia/kontuzje. Wszystko fajnie i w miłej atmosferze, w trakcie treningu koryguje i daje wskazówki w razie potrzeby, nie jest nachalny, nie zagaduje człowieka na śmierć co bardzo doceniam, a jednocześnie można z nim porozmawiać o wszystkim jeśli ma się ochotę. Polecam
Sławomir Kubit
Sławomir Kubit
2021-04-18
Zweryfikowana
Do Adriana trafiłem prawie rok temu - szukałem kogoś, kto mi pomoże doprowadzić plecy do porządku (2 metry wzrostu, praca przed komputerem, mało ruchu itp. robi swoje). Trafiłem idealnie, bo Adrian był w stanie pomóc mi kompleksowo: wiedza fizjoterapeutyczna + konkretne ćwiczenia, żeby wzmocnić plecy. Cel osiągnięty! Jako, ze złapałem bakcyla i zależy mi na systematycznych ćwiczeniach, to korzystam z jego usług jako trenera personalnego. Obecnie pracujemy nad sylwetką i z miesiąca na miesiąc widzę efekty. Co ciekawe, pewnie gdyby nie problem z plecami to bym nie szukał trenera personalnego. Nie myślałem wcześniej, że to dla mnie... a jednak 🙂 Szczerze polecam - bardzo profesjonalne podejście do tematu i rzadko spotykana dociekliwość. Poza tym to bardzo sympatyczny i fajny człowiek!
Wojtek eS
Wojtek eS
2021-03-21
Zweryfikowana
Polecam Adriana jako trenera i fizjoterapeutę. Poświęca całą swoją uwagę na podopiecznym, koryguje wszelkie niedociągnięcia w technice i tłumaczy każde ćwiczenie od podstaw. Udaje mu się połączyć trening personalny sfokusowany na budowaniu masy mięśniowej z elementami fizjoterapii. Ćwiczenia są różnorodne, a atmosfera w trakcie treningu bardzo fajna.
Ewa Klimontowicz
Ewa Klimontowicz
2021-03-19
Zweryfikowana
Great person, friendly, professional and effective training.
Hubert Milczarek
Hubert Milczarek
2021-03-08
Zweryfikowana
Do Adriana trafiłem z bólem pleców, wynikającym z moją siedzącą pracą. Zależało mi na tym aby pozbyć się owego bólu i poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną. Cel jak najbardziej udało się osiągnąć. Adrian jest osobą z ogromną wiedzą na temat treningu personalnego, co widać było już na pierwszej wizycie. Ćwiczę z nim od pół roku i widzę bardzo duży postęp jaki zrobiłem. Szczerze polecam.
Sarah A
Sarah A
2021-03-01
Zweryfikowana
Bezpieczny i efektywny trening, bardzo dobra komunikacja.
Lucyna B
Lucyna B
2020-07-26
Zweryfikowana
Ostatnio doznałam urazu barku. Już po jednym zabiegu ból zdecydowanie zelżał. Dodatkowo zalecił mi określone ćwiczenia oraz wszystko dokładnie wytłumaczył. Pan Adrian jest nie tylko świetnym fizjoterapeutą ale również osobą bardzo ciepłą i serdeczną. Jestem bardzo zadowolona. Na pewno będę kontynuować z nim współprace.
Mateusz Bryła
Mateusz Bryła
2020-03-28
Zweryfikowana
Zdecydowanie polecam Adriana! Trenuję z nim od prawie roku i moja koncepcja, która początkowo zakładała miesiąc konsultacji przerodziła się w regularne treningi trzy razy w tygodniu! Ciekawe ćwiczenia, profesjonalne podejście do tematu i super sympatyczny trener 😉
Ewelina B
Ewelina B
2020-03-09
Zweryfikowana
Adrian jest wspaniałym trenerem i fizjoterapeutą. W trakcie treningu jest zawsze skupiony tylko i wyłącznie na mojej osobie, bardzo rzetelnie podchodzi do techniki wykonywania przeze mnie ćwiczeń, wszystko dokładnie tłumaczy, i co jest jeszcze dla mnie bardzo ważne, atmosfera jest naprawdę świetna :). Wychodzę z treningów zawsze naładowana pozytywną energią i motywacją do dalszego działania. Ćwiczę z Adrianem już 2 miesiące i czuję dużą poprawę w swoim ogólnym samopoczuciu, a i 3kg mniej jest już na wadze :D. Dzięki Adrian !!
Marcin Martyka
Marcin Martyka
2020-03-09
Zweryfikowana
W prezencie na urodziny dostałem voucher na kilka treningów od mojej wspaniałej żony 🙂 Do ćwiczeń nigdy nie podchodziłem z wielkim entuzjazmem i od początku nie liczyłem na oszałamiające efekty ,wiec również tym razem podszedłem do tego tematu z dystansem. Na pierwszym spotkaniu z Adrianem zrobiliśmy pełen wywiad odnoście stanu zdrowia i wyznaczyliśmy sobie cel treningów. Zależało mi na tym ,aby zrzucić zbędne kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Początki nie były łatwe ,ale dzięki nastawieniu i motywacji Adriana z każdym treningiem moje nastawienie oraz chęci były coraz większe. W końcu doszliśmy do takiego momentu ,gdzie treningi stały się dla mnie ogromną przyjemnością. Naszą przygodę zaczęliśmy 7 mcy temu i nadal ją kontynuujemy ,a rezultaty są niesamowite. Jego indywidualne i profesjonalne podejście do swoich podopiecznych zasługuje na pełny szacunek. Polecam treningi z Adrianem!

Trening seniora – aktywność fizyczna w każdym wieku

Średnia długość życia człowieka zdecydowanie się wydłużyła. Jako społeczeństwo, coraz dłużej jesteśmy aktywni zawodowo i fizycznie i chcemy cieszyć się życiem. Jednak w miarę upływu czasu w organizmie dochodzi do pewnych zmian, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie ciała, a co za tym idzie, na komfort życia. Dlatego szczególnie w starszym wieku warto zadbać o swoją kondycję oraz sprawność fizyczną, żeby zapobiegać procesom starzenia i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem!

Jakie procesy zachodzą w organizmie podczas starzenia?

Starzenie się organizmu jest czymś naturalnym. W trakcie tego procesu możemy zauważyć:

 • spowolnienie metabolizmu
 • zwiększenie ilości procesów katabolicznych (procesy rozpadu) w stosunku do procesów anabolicznych (procesy budowania) w organizmie, a tym samym wolniejszą regenerację
 • zmniejszenie gęstości mineralnej kości, a co za tym idzie zwiększenie podatności na złamania
 • spadek siły oraz masy mięśniowej
 • obniżenie wydolności układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego

Trening dla seniora – korzyści

Najlepszym lekarstwem na procesy starzenia jest aktywność fizyczna! To właśnie dzięki odpowiednio zaplanowanemu treningowi jesteśmy w stanie osiągnąć m.in.:

 • znaczną poprawę komfortu życia
 • poprawę funkcjonowania mózgu i pamięci
 • zwiększenie siły i masy mięśniowej poprzez trening oporowy
 • poprawę kondycji, wytrzymałości i samopoczucia
 • zwiększenie witalności i chęci do życia
 • zwiększenie ruchomości i elastyczności mięśni oraz stawów
 • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń fizycznych w podeszłym wieku?

O ile ktoś nie ma poważnych schorzeń, które uniemożliwiają mu efektywne poruszanie się to żadna choroba nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do ćwiczeń. Wręcz przeciwnie – ćwiczenia są wskazane! Najważniejsze, aby cały program ćwiczeń był dostosowany do możliwości i sprawności osoby starszej. Aktywność fizyczna powinna być przede wszystkim systematyczna

Jakie ćwiczenia są najlepsze dla osób starszych?

W treningu seniora trzeba uwzględnić następujące formy treningu:

 • Trening siłowy/oporowy – taki trening pozwoli zwiększyć siłę i masę mięśniową. Dodatkowo, pod wpływem obciążenia, zwiększy się gęstość mineralna kości
 • Trening kondycyjny – pozytywnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy
 • Stretching – rozciąganie całego ciała poprawi elastyczność stawów oraz mięśni
 • Ćwiczenia oddechowe – pomogą wyciszyć się, zrelaksować oraz dotlenić organizm
 • Gry zespołowe oraz sporty indywidualne – ogólne poprawienie sprawności plus element rywalizacji, który pozytywnie wpłynie na samopoczucie

Współpraca ze mną to

– Indywidualne podejście
– Bezpieczeństwo
– Wsparcie mentalne
– Towarzystwo

Co zyskasz?

– Pewne efekty
– Lepsze samopoczucie
– Poprawę stylu życia
– Więdzę

Znajdziesz mnie w:

Klienci

Dołącz do grona osób, którym pomogłem!

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Może właśnie tego potrzebujesz?

Przewiń do góry