Strona główna » Trener personalny Kraków » Przygotowanie motoryczne

Przygotowanie motoryczne Kraków

Przygotowanie motoryczne to system treningowy, który na ma celu poprawić wszystkie cechy sprawnościowe, tj. szybkość, moc, dynamikę, zwinność i skoczność. Plan treningowy przygotowuje do lepszego poruszania się w sportach zespołowych i indywidualnych. Jest zalecany głównie sportowcom na każdym etapie rozwoju i kariery. Trener przygotowania motorycznego pomoże Ci rozwinąć Twoją sprawność i osiągać lepsze wyniki sportowe.

Sprawdź opinie osób, którym pomogłem 👇

Michał Winiarczyk
Michał Winiarczyk
2022-02-11
Zweryfikowana
Współpracowałem z Adrianem jako trenerem personalnym przez kilka miesięcy i mogę go szczerze polecić. Zaczyna od treningu testowego i wywiadu po czym dostosowuje ćwiczenia pod konkretne cele, biorąc pod uwagę startowy poziom sprawności i wszelkie ograniczenia/kontuzje. Wszystko fajnie i w miłej atmosferze, w trakcie treningu koryguje i daje wskazówki w razie potrzeby, nie jest nachalny, nie zagaduje człowieka na śmierć co bardzo doceniam, a jednocześnie można z nim porozmawiać o wszystkim jeśli ma się ochotę. Polecam
Sławomir Kubit
Sławomir Kubit
2021-04-18
Zweryfikowana
Do Adriana trafiłem prawie rok temu - szukałem kogoś, kto mi pomoże doprowadzić plecy do porządku (2 metry wzrostu, praca przed komputerem, mało ruchu itp. robi swoje). Trafiłem idealnie, bo Adrian był w stanie pomóc mi kompleksowo: wiedza fizjoterapeutyczna + konkretne ćwiczenia, żeby wzmocnić plecy. Cel osiągnięty! Jako, ze złapałem bakcyla i zależy mi na systematycznych ćwiczeniach, to korzystam z jego usług jako trenera personalnego. Obecnie pracujemy nad sylwetką i z miesiąca na miesiąc widzę efekty. Co ciekawe, pewnie gdyby nie problem z plecami to bym nie szukał trenera personalnego. Nie myślałem wcześniej, że to dla mnie... a jednak 🙂 Szczerze polecam - bardzo profesjonalne podejście do tematu i rzadko spotykana dociekliwość. Poza tym to bardzo sympatyczny i fajny człowiek!
Wojtek eS
Wojtek eS
2021-03-21
Zweryfikowana
Polecam Adriana jako trenera i fizjoterapeutę. Poświęca całą swoją uwagę na podopiecznym, koryguje wszelkie niedociągnięcia w technice i tłumaczy każde ćwiczenie od podstaw. Udaje mu się połączyć trening personalny sfokusowany na budowaniu masy mięśniowej z elementami fizjoterapii. Ćwiczenia są różnorodne, a atmosfera w trakcie treningu bardzo fajna.
Ewa Klimontowicz
Ewa Klimontowicz
2021-03-19
Zweryfikowana
Great person, friendly, professional and effective training.
Hubert Milczarek
Hubert Milczarek
2021-03-08
Zweryfikowana
Do Adriana trafiłem z bólem pleców, wynikającym z moją siedzącą pracą. Zależało mi na tym aby pozbyć się owego bólu i poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną. Cel jak najbardziej udało się osiągnąć. Adrian jest osobą z ogromną wiedzą na temat treningu personalnego, co widać było już na pierwszej wizycie. Ćwiczę z nim od pół roku i widzę bardzo duży postęp jaki zrobiłem. Szczerze polecam.
Sarah A
Sarah A
2021-03-01
Zweryfikowana
Bezpieczny i efektywny trening, bardzo dobra komunikacja.
Lucyna B
Lucyna B
2020-07-26
Zweryfikowana
Ostatnio doznałam urazu barku. Już po jednym zabiegu ból zdecydowanie zelżał. Dodatkowo zalecił mi określone ćwiczenia oraz wszystko dokładnie wytłumaczył. Pan Adrian jest nie tylko świetnym fizjoterapeutą ale również osobą bardzo ciepłą i serdeczną. Jestem bardzo zadowolona. Na pewno będę kontynuować z nim współprace.
Mateusz Bryła
Mateusz Bryła
2020-03-28
Zweryfikowana
Zdecydowanie polecam Adriana! Trenuję z nim od prawie roku i moja koncepcja, która początkowo zakładała miesiąc konsultacji przerodziła się w regularne treningi trzy razy w tygodniu! Ciekawe ćwiczenia, profesjonalne podejście do tematu i super sympatyczny trener 😉
Ewelina B
Ewelina B
2020-03-09
Zweryfikowana
Adrian jest wspaniałym trenerem i fizjoterapeutą. W trakcie treningu jest zawsze skupiony tylko i wyłącznie na mojej osobie, bardzo rzetelnie podchodzi do techniki wykonywania przeze mnie ćwiczeń, wszystko dokładnie tłumaczy, i co jest jeszcze dla mnie bardzo ważne, atmosfera jest naprawdę świetna :). Wychodzę z treningów zawsze naładowana pozytywną energią i motywacją do dalszego działania. Ćwiczę z Adrianem już 2 miesiące i czuję dużą poprawę w swoim ogólnym samopoczuciu, a i 3kg mniej jest już na wadze :D. Dzięki Adrian !!
Marcin Martyka
Marcin Martyka
2020-03-09
Zweryfikowana
W prezencie na urodziny dostałem voucher na kilka treningów od mojej wspaniałej żony 🙂 Do ćwiczeń nigdy nie podchodziłem z wielkim entuzjazmem i od początku nie liczyłem na oszałamiające efekty ,wiec również tym razem podszedłem do tego tematu z dystansem. Na pierwszym spotkaniu z Adrianem zrobiliśmy pełen wywiad odnoście stanu zdrowia i wyznaczyliśmy sobie cel treningów. Zależało mi na tym ,aby zrzucić zbędne kilogramy i wysmuklić sylwetkę. Początki nie były łatwe ,ale dzięki nastawieniu i motywacji Adriana z każdym treningiem moje nastawienie oraz chęci były coraz większe. W końcu doszliśmy do takiego momentu ,gdzie treningi stały się dla mnie ogromną przyjemnością. Naszą przygodę zaczęliśmy 7 mcy temu i nadal ją kontynuujemy ,a rezultaty są niesamowite. Jego indywidualne i profesjonalne podejście do swoich podopiecznych zasługuje na pełny szacunek. Polecam treningi z Adrianem!

Czym jest przygotowanie motoryczne?

W przypadku sportowców wysokiej klasy bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie motoryczne, tj. wypracowanie doskonałej siły mięśniowej, która pomoże osiągać najlepsze rezultaty i chronić przed kontuzjami. Bardzo często w wyniku źle zaplanowanego treningu dochodzi do urazów, a to właśnie kontuzje najbardziej ograniczają osiąganie najlepszych wyników. Profesjonalni sportowcy powinni być w 100% przygotowani do rywalizacji z najlepszymi na świecie.

Przygotowanie motoryczne – korzyści

 • poprawa szybkości i dynamiki ruchu
 • zapobiegnie kontuzjom
 • szybsza regeneracja
 • poprawa celności i siły rzutu
 • doskonalenie refleksu i reakcji
 • zwiększenie parametrów psychomotoryki
 • wzmocnienie kondycji i wytrzymałości
 • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego 
 • maksymalne wykorzystanie możliwości fizycznych

Z jakich elementów składa się trening motoryczny?

 • Trening siłowy – odpowiednia siła mięśniowa jest podstawą wszystkich cech sprawności
 • Trening kondycyjny – poprawa kondycji układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego jest fundamentalna w wielu sportach
 • Praca nad koordynacją ruchową – doskonalenie cech psychomotorycznych przełoży się na lepsze i precyzyjne ruchy
 • Doskonalenie wzorców ruchowych – lepszy wzorzec ruchu pozytywnie wpłynie na mniejsze zużycie energii oraz większe wygenerowanie siły i mocy
 • Prewencja i regeneracja – masaż, fizjoterapia, sauna, krioterapia to elementy, które mogą przyspieszać regenerację oraz zapobiegać w przyszłości kontuzjom.
 • Monitorowanie postępów – systematyczne sprawdzanie oraz porównanie wyników, w celu oceny czy program treningowy jest odpowiednio dopasowany i daje wymierne efekty

Czy przygotowanie motoryczne jest tylko dla profesjonalistów?

Ten system treningowy jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby poprawić swoje wyniki sportowe, bez względu na poziom zaawansowania. Szczególnie świetnie się to przełoży na takie sporty jak:

 • piłka nożna,
 • siatkówka,
 • koszykówka,
 • pływanie,
 • piłka ręczna,
 • bieganie krótko- i długodystansowe,
 • squash,
 • … i wiele innych!

Podsumowując – przygotowanie motoryczne jest absolutnie kluczowe dla sportowca, który poważnie myśli o poprawieniu swoich wyników. W obecnych czasach ogromnego rozwoju sportów zawodowych jest to wręcz niezbędny element.

Współpraca ze mną to

– Indywidualne podejście
– Bezpieczeństwo
– Wsparcie mentalne
– Towarzystwo

Co zyskasz?

– Pewne efekty
– Lepsze samopoczucie
– Poprawę stylu życia
– Więdzę

Znajdziesz mnie w:

Klienci

Dołącz do grona osób, którym pomogłem!

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Może właśnie tego potrzebujesz?

Przewiń do góry