Pierwsza konsultacja

Pierwsze spotkanie z trenerem/fizjoterapeutą jest bardzo ważnym elementem rozpoczęcia współpracy.

Takie spotkanie składa się z paru części:

  • Wywiad podczas, którego zbieramy podstawowe informacje jak wiek, wzrost, pomiary ciała tj.: waga ciała, obwody itp.
  • Rozmawiamy o celach treningowych (bądź terapii) jakie są najbardziej istotne dla klienta. Klienci potrafią mieć różne cele, jednak najczęściej one dotyczą wagi ciała, kształtowania sylwetki, poprawy samopoczucia, kondycji czy ogólnie pojętej sprawności. Zdaje sobie sprawę, że każda osoba ma kompletnie inne potrzeby i z innych powodów przychodzi do trenera. Najważniejsze, żeby wybierać cele, które są ważne dla Ciebie! Twój cel jest moim celem 🙂
  • Następnie zadaje parę pytań związanych z aktualnym stanem zdrowia. Te informacje są niezwykle istotne w kontekście planowania treningu czy też terapii. Są ćwiczenia i metody treningowe, które w pewnych przypadkach nie powinny być stosowane. Zdrowie klienta jest u mnie zawsze na pierwszym miejscu!
  • Kolejnym etapem jest już trening testowy. To tutaj klient ma okazję zobaczyć jak wygląd trening pod moim okiem. Wtedy mam też okazję poznać aktualne możliwości osoby oraz jej ograniczenia i słabości nad którymi powinniśmy pracować. Trwa on zazwyczaj 20-30 min. Jeśli będzie to konsultacja fizjoterapeutyczna – przeprowadzę bardzo wnikliwą diagnostykę Twojej sylwetki , wychwycę wady postawy ciała i elementy nad którymi będziemy pracować podczas terapii.
  • Ostatnim etapem podsumowującym spotkanie jest stworzenie planu działania. Przedstawiam szczegółowo kolejne etapy naszej współpracy. Na podstawie informacji, które już uzyskałem pokażę Ci drogę, którą wspólnie będziemy podążać do Twojego upragnionego celu 🙂 Pokażę Ci w jaki sposób mogę pomóc Ci je osiągnąć.

Całe spotkanie trwa zazwyczaj ok. 1.5 godziny. Wszystko zależy od osoby, która do mnie przyjdzie i jak długo będzie trwać rozmowa.

Na spotkanie warto ze sobą zabrać strój sportowy, obuwie sportowe, ręcznik, wodę i dużo optymizmu 🙂 Zdaje sobie sprawę, że takie spotkanie może być dla wielu osób dużym stresem, dlatego zawsze staram się zadbać o klienta jak najlepiej mogę, tak żeby poczuł się komfortowo. Twoje dobre samopoczucie i komfort jest dla mnie bardzo ważne.

Kto może z takiej konsultacji skorzystać? Każdy kto czuje, że potrzebuje pomocy trenera/fizjoterapeuty. Przychodząc do mnie na trening, możesz tylko zyskać, a nic nie tracisz!