Masaż leczniczy Kraków

Masaż leczniczy i relaksacyjny Kraków - Adrian Bugno

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy jest to rodzaj masażu, który polega na rozluźnieniu nadmiernie napiętych oraz bolesnych tkanek. Różnego rodzaju dolegliwości bólowe kręgosłupa lub innych części ciała mogą wynikać z nadmiernie napiętych tkanek miękkich, takich jak mięśnie i powięź. Powodem tego może być zła pozycja przyjmowana podczas siedzenia, osłabienie mięśni w wyniku małej aktywności fizycznej lub przewlekły i nadmierny stres.

Odpowiednio przeprowadzony masaż jest wstanie pomóc w wielu dolegliwościach takich jak:

  • bóle dolnego odcinka kręgosłupa
  • bóle stawowe np. w biodrze lub kolanie
  • nadmierne napięte mięśnie karku i szyi
  • uczucie zablokowania w stawie
  • łokieć tenisisty i golfisty
  • zespół cieśni nadgarstka
  • stany pooperacyjne
  • bóle głowy, bóle migrenowe
  • nadmierne napięcie wynikające ze stresu
  • … i wiele innych dolegliwości!

Już po paru sesjach osoba powinna odczuć ogromną ulgę na ciele bez używania różnego rodzaju maści przeciwbólowych czy przeciwzapalnych.

Jak wygląda masaż leczniczy?

Zasadniczo taka forma masażu nie różni się jakoś bardzo od zwykłego masażu. Przede wszystkim jest tu kładziony nacisk na pracę w miejscach tkliwych i bolesnych.

Masaż jest wykonywany poprzez głaskanie i rozcieranie, dzięki czemu staje się on bardzo delikatny i przyjemny w odczuciach. Często wykorzystuje się różnego rodzaju metody zaczerpnięte z fizjoterapii jak np.: rozluźnianie punktów spustowych lub masaż tkanek głębokich. Może być wykonywany zarówno na całe ciało, jak i pojedyncze jego części, jak np.: plecy lub nogi.

Czas trwania masażu leczniczego zależy od kilku czynników takich jak: rodzaj schorzenia, część ciała oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Zazwyczaj trwa on od 60 do maksymalnie 120 minut. Dodatkowo miła atmosfera w postaci odpowiednio dobranej muzyki i tempa wykonywania masażu sprawi, że osoba masowana w pełni odczuje przyjemność i rozluźnienie, co jest również ważnym elementem w procesie leczniczym.

Cały proces leczenia za pomocą masaży powinien być rozłożony w czasie dlatego zaleca się wykonanie przynajmniej paru zabiegów, najlepiej z częstotliwością 1 lub 2 razy w tygodniu przez parę tygodni. Ilość zabiegów jest uzależniona od schorzenia oraz jak dana osoba reaguje szybko na masaż.

Zobacz również:

Trening personalny Fizjoterapeuta Trening funkcjonalny Trening siłowy Trening kulturystyczny Trening modelujący sylwetkę Trening prozdrowotny Trening dla osób starszych Trening medyczny Rehabilitacja po kontuzjach Terapia manualna Korekcja wad postawy Przygotowanie motoryczne Plany żywieniowe