Ile kosztuje trener personalny w Krakowie?

fitness room, fitness, equipment-1181814.jpg

Chciałbyś zawalczyć o swoje zdrowie i idealną sylwetkę z pomocą trenera personalnego? Świetny pomysł! Dziś opowiem o korzyściach wynikających z takiej współpracy, czynnikach mających wpływ na wybór idealnego coacha, a przede wszystkim o tym, ile kosztuje trener personalny w Krakowie.

Współpraca z trenerem personalnym – korzyści

Zanim przejdziemy do konkretów, czyli odpowiedzi na pytanie “Ile kosztuje trener personalny w Krakowie?”, postaram się przybliżyć najważniejsze korzyści wynikające ze współpracy z doświadczonym coachem.

  • Motywacja – wiele osób chciałoby wprowadzić zmiany w swoim trybie życia, jednak brakuje im motywacji. Zdarza się również, że po chwilowym zachłyśnięciu ćwiczeniami czy zdrową dietą, z uwagi na znikome efekty, następuje zniechęcenie i powrót do dawnych zwyczajów. Zadaniem trenera jest skuteczne motywowanie podopiecznych do sumiennej pracy oraz przestrzegania ustalonego planu żywieniowego.
  • Szybkie efekty – indywidualny plan treningowy, ułożony pod kątem osobistych predyspozycji i celów, jest w stanie przynieść zadowalające i szybkie efekty. Doświadczony instruktor na bieżąco analizuje postępy podopiecznych i dostosowuje przebieg spotkań i dietę do dotychczasowych rezultatów.
  • Budowanie nawyku – jedną z cennych zalet treningu personalnego jest budowanie dobrych nawyków. Dzięki regularnym spotkaniom z trenerem każdy trening przychodzi łatwiej, a z czasem trudno wyobrazić sobie dzień bez dawki aktywności fizycznej.
  • Utrzymanie prawidłowej postawy – ćwiczenia wykonywane bez czujnego oka doświadczonego instruktora nierzadko prowadzą do utrwalenia błędnych wzorców ruchowych i nieprawidłowej postawy ciała. Wykonywanie ćwiczeń w taki sposób, zamiast korzyści, może przynieść nieprzyjemne kontuzje i opłakane efekty.
  • Przeciwdziałanie kontuzjom i urazom – jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie podczas treningów, jesteś po kontuzji, bądź chcesz uniknąć przyszłych urazów, warto postawić na trenera, który jest także certyfikowanym fizjoterapeutą. Zadba on wówczas o wykonywanie odpowiednich dla Ciebie ćwiczeń w prawidłowy sposób.
trener personalny cena
Średnia cena za pojedynczy trening z trenerem personalnym w Krakowie to około 70-150 zł

Ile kosztuje trener personalny w Krakowie?

Jak to zwykle bywa, również w temacie treningu personalnego panuje duża rozpiętość cenowa. Średnia cena za trening personalny waha się w przedziale 70 -150 zł. Są oczywiście oferty za 30 zł, musimy być jednak świadomi, że stoją za nimi trenerzy bez doświadczenia i grona usatysfakcjonowanych klientów. Warto przy tym mieć świadomość, że niektórzy trenerzy pracują za stawki oscylujące w granicach 400 zł za trening. Być może w tej chwili zastanawiasz się, skąd się bierze tak wysoka cena. Według wielu osób trener otrzymuje zapłatę jedynie za godzinę ćwiczeń pod jego czujnym okiem. Pomijają jednak istotny fakt, że jeszcze inne elementy wchodzą w zakres pracy trenera personalnego – elementy, które bierze on pod uwagę podczas ustalania swojej stawki. Poniżej najważniejsze z nich:

Wywiad początkowy

Współpraca z trenerem personalnym rozpoczyna się od wnikliwego wywiadu z podopiecznym. W związku z tym, iż jest to trening indywidualny, należy zgromadzić wiedzę na temat stanu zdrowia, trybu życia, sposobu odżywiania czy celów, do których będziecie wspólnie dążyć. Informacje te pomogą stworzyć trenerowi indywidualny plan przyszłych spotkań.

Indywidualny plan treningowy

Plan treningowy dopasowany do osobistych potrzeb podopiecznego odpowiada za szybkie i możliwie najlepsze rezultaty. Rolą coacha jest bieżąca ocena postępów i ewentualna modyfikacja planu treningowego lub żywieniowego. Każde spotkanie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony trenera.

Stały kontakt z podopiecznym

Cena treningu personalnego to nie tylko godzina spędzona na siłowni. To również czas poświęcony Ci poza murami siłowni. Oznacza to stały kontakt z trenerem, który chętnie odpowie na wszelkie pytania, zmotywuje i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Doskonalenie umiejętności i aktualizacja wiedzy

Dobry trener zdaje sobie sprawę z tego, że jego maksymalne zaangażowanie to czynnik przekładający się na wymierne efekty i zadowolenie klienta. Jego aktywna postawa będzie widoczna w każdej minucie pracy oraz poza nią. Dba on o ciągłe poszerzanie wiedzy i podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia.

Dotychczasowi podopieczni

Trenerzy, którzy mają na koncie współpracę ze znanymi sportowcami czy celebrytami, pracują za dużo wyższe stawki. Dzieje się tak z uwagi na ich popularność i skuteczną reklamę w postaci rozpoznawalnych klientów.

Czym się kierować przy wyborze idealnego trenera personalnego?

Aby wydane pieniądze nie poszły w las, lecz były środkiem do osiągnięcia wymarzonych efektów, należy poświęcić sporo uwagi w kwestii wyboru odpowiedniego trenera personalnego w Krakowie. W tym celu warto zweryfikować sposób pracy trenera, jego wiedzę, doświadczenie i osiągnięcia czy opinie dotychczasowych podopiecznych. Niejeden trener ma także w swojej ofercie darmowe treningi próbne, dzięki którym zdołasz sprawdzić, czy pasuje Ci jego osobowość oraz czy jest w stanie odpowiednio Cię zmotywować. Nie bez znaczenia jest także wygląd. Zgarbiona postawa, czy nawet delikatna nadwaga powinny dać Ci wiele do myślenia. Skoro już wiesz, jakie korzyści daje współpraca z trenerem personalnym i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego coacha, pora rozpocząć swoją drogę do realizacji wymarzonych celów.

FAQ

Ile kosztuje trener personalny w Krakowie?

Pojedyncza sesja treningu personalnego ze mną to koszt 250 zł.

Ile kosztuje miesiąc z trenerem personalnym?

Cena pakietu: 800 zł (4 spotkania)

Jak obniżyć koszt treningu personalnego?

Wybierając pakiety na 2, 3, 4, 5 lub 6 miesięcy znacznie obniżysz koszt pojedynczej sesji treningowej:
– 1520 zł (8 spotkań), ważność pakietu: 2 miesiące
– 2160 zł (12 spotkań), ważność pakietu: 3 miesiące

Ile czasu treningu z trenerem personalnym spędzę podczas jednego spotkania?

Każda sesja treningowa trwa 1 h

Za co płacę trenerowi personalnemu?

Płacisz za wiedzę, doświadczenie i umiejętności trenera osobistego, z których możesz korzystać podczas indywidualnej sesję treningu personalnego oraz efekty jakie przynoszą treningi. Rozpoczynając współpracę z trenerem personalnym decydujesz się na zmianę Twojego życia o 180 stopni. Realizujesz to poprzez indywidualne plany treningowe, diety i wspólne ćwiczenia.

Czytaj również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry