Fizjoterapeuta w Krakowie – Adrian Bugno

Fizjoterapia jest zbiorem metod leczniczych, które mają pomóc człowiekowi w powrocie do pełnej sprawności. Najczęściej z fizjoterapią możemy spotkać się w przypadku urazów lub kontuzji układu ruchu. Rehabilitacja jest stosowana w wielu dolegliwościach chorobowych jak np.: przewlekłe bóle kręgosłupa, złamania oraz skręcenia lub po przebytych operacjach.

Fizjoterapeuta, żeby móc wykonywać swój zawód musi ukończyć studia wyższe na kierunku fizjoterapia. Można ich spotkać w szpitalach na oddziałach rehabilitacji, specjalnych ośrodkach rehabilitacji lub prywatnych gabinetach. Fizjoterapeuci posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie i znają metody pracy, dzięki którym proces rehabilitacji będzie efektywny oraz skuteczny.

Fizjoterapia dzieli się na pewne działy tj. kinezyterapia, masaż leczniczy, fizykoterapia, terapia manualna. Fizjoterapeuta sam dobiera odpowiednie metody, które będą najlepsze w przypadku danej osoby.

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszą formą powrotu do pełni sprawności w przypadku jakichkolwiek dolegliwości układu ruchu…. jest ruch! Dlatego odpowiednio zaplanowany zestaw ćwiczeń, będzie kluczem do zdrowia 🙂

Dodatkowo w bardziej skomplikowanych przypadkach stosuje terapie manualną.

Terapia manualna jest to forma pracy, w której za pomocą swoich dłoni i odpowiednio zastosowanych metod terapeutycznych przyspieszam procesy regeneracji, rozluźniam mięśnie lub wpływam na powięź. Odpowiednia praca mięśni, powięzi, przepływ wszystkich płynów ustrojowych w tym: krwi, limfy, sygnałów nerwowych jest kluczowe w procesie powrotu do zdrowia.

Jedna wizyta u fizjoterapeuty zazwyczaj trwa ok 60 min. Ilość wizyt zależy od tego jak bardzo jest to skomplikowany przypadek, jakiego rodzaju jest to uraz lub kontuzja i wielu innych czynników. Ciężko oszacować dokładnie, ile wizyt jest potrzebnych. Z doświadczenia wiem, że jeśli mówimy o bólu przewlekłym może to być ok. 4 do 12 wizyt, a w przypadku powrotu do sprawności po kontuzjach lub operacjach może to trwać od 2 do nawet 12 miesięcy. Jednak ilość wizyt i jak długo proces rehabilitacji trwa jest ustalane na samym początku współpracy. Proces rehabilitacji też zależy w znacznym stopniu od możliwości regeneracyjnych człowieka.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty? Odpowiedź wydaje się prosta – pomoże Ci pozbyć się bólu oraz wrócić do pełni sprawności.

Bardzo często trafiają do mnie osoby, które borykają się z bólem lub kontuzją od wielu lat i lekarze rozkładali ręce, gdyż nie potrafili znaleźć konkretnej przyczyny. Odpowiednio przeprowadzona terapia potrafi zdziałać cuda!

Zobacz również:

Trening personalny Plan żywieniowy Trening funkcjonalny Trening siłowy Trening kulturystyczny Trening modelujący sylwetkę Trening prozdrowotny Trening dla osób starszych Trening medyczny Rehabilitacja po kontuzjach Terapia manualna Korekcja wad postawy Przygotowanie motoryczne Masaż leczniczy