Terapia manualna Kraków

Terapia manualna Kraków

Terapia manualna to jedna z najbardziej efektywnych metod fizjoterapii, wykorzystywanych do leczenia układu ruchu. Dzięki niej można dokładnie określić pochodzenie bólu. Ma ona na celu, zniwelowanie bólu i poprawę ruchomości stawów. Różne rodzaje stosowanych chwytów i metod mają poprawić komfort życia oraz uśmierzyć ból wynikający z urazów lub kontuzji. Do tej pory powstało wiele szkół, które mają własne koncepcje i standardy postępowania z pacjentem w różnych przypadkach.

Sprawdź opinie osób, którym pomogłem 👇

Jan Gajewski
Jan Gajewski
2023-02-24
Współpracuję z Adrianem już od ponad pół roku i mogę powiedzieć, że efekty ćwiczeń przekroczyły moje oczekiwania! Świetna komunikacja, profesjonalizm i bardzo indywidualne podejście. Gorąco polecam, naprawdę warto!
Martyna Sowa
Martyna Sowa
2023-02-24
Współpracuję z Adrianem ponad pół roku i jestem bardzo zadowolona - treningi są serdeczne ale profesjonalne, prowadzone w spokojnej atmosferze i bardzo dostosowane do moich potrzeb. Ani raz nie czułam się niekomfortowo, dostałam odpowiedzi na wszystkie pytania oraz wyraźnie widać pasję Adriana do jego pracy. Szczerze polecam! 🙂
Joanna Rogala
Joanna Rogala
2023-02-22
Pełen profesjonalizm i świetna atmosfera - luźna, kumpelska, ale przy tym bardzo profesjonalne treningi po uprzednim szczegółowym wywiadzie. Trenuję z Adrianem już 9 miesięcy, podczas których stopniowo wyrobił u mnie nawyk regularnych ćwiczeń, dzięki czemu obecnie są już dla mnie przyjemnością. Adrian dokładnie objaśnia wszystkie ćwiczenia i dba o odpowiednią technikę. Jestem pewna, że sprosta największym wymaganiom.
Mateusz Kukieła
Mateusz Kukieła
2023-02-20
Świetny trener! Prowadzi moje treningi już prawie rok i postępy są dużo lepsze i szybsze niż się spodziewałem. Serdecznie polecam!
Marek Niezgoda
Marek Niezgoda
2023-02-20
Adrian ma bardzo ciekawe podejście do treningów - nie skupia się jedynie na ćwiczeniach, ale podchodzi do zdrowia i formy w bardzo holistyczny sposób. Potrafi doradzić w kwestii treningu (rozgrzewka, technika wykonywania ćwiczeń, rozciąganie itd.), ale również odżywiania, motywacji czy medytacji. Polecam!
Krzysztof Dalek
Krzysztof Dalek
2023-02-01
Do Adriana trafiłem z polecenia mojego kolegi. Potrzebowałem cierpliwego trenera, który wyprowadzi mnie z mojego braku formy. Ćwiczę z Adrianem regularnie od półtora roku i jestem bardzo zadowolony z efektów. Przerobiliśmy już kilka typów treningów, od typowo początkujących do bicia rekordów siłowych w martwym ciągu. Treningi z Adrianem są ciekawe i urozmaicone. Adrian to bardzo sympatyczny i miły trener. Jak ktoś potrzebuje rzetelnej pomocy w treningu to Adrian jest idealnym wyborem.
Jacek Grzędzielski
Jacek Grzędzielski
2022-08-04
Trening mentalny z Adrianem pozwolił mi zidentyfikować i wyeliminować problemy, z którymi borykałem się od lat i które uniemożliwiały mi mój rozwój. Jego wiedza, wyczucie i intuicja sprawiły, iż już od pierwszego spotkania widać było spektakularne efekty. Polecam jako najlepsza inwestycja w siebie.
Michał Winiarczyk
Michał Winiarczyk
2022-02-11
Współpracowałem z Adrianem jako trenerem personalnym przez kilka miesięcy i mogę go szczerze polecić. Zaczyna od treningu testowego i wywiadu po czym dostosowuje ćwiczenia pod konkretne cele, biorąc pod uwagę startowy poziom sprawności i wszelkie ograniczenia/kontuzje. Wszystko fajnie i w miłej atmosferze, w trakcie treningu koryguje i daje wskazówki w razie potrzeby, nie jest nachalny, nie zagaduje człowieka na śmierć co bardzo doceniam, a jednocześnie można z nim porozmawiać o wszystkim jeśli ma się ochotę. Polecam
Sławomir Kubit
Sławomir Kubit
2021-04-18
Do Adriana trafiłem prawie rok temu - szukałem kogoś, kto mi pomoże doprowadzić plecy do porządku (2 metry wzrostu, praca przed komputerem, mało ruchu itp. robi swoje). Trafiłem idealnie, bo Adrian był w stanie pomóc mi kompleksowo: wiedza fizjoterapeutyczna + konkretne ćwiczenia, żeby wzmocnić plecy. Cel osiągnięty! Jako, ze złapałem bakcyla i zależy mi na systematycznych ćwiczeniach, to korzystam z jego usług jako trenera personalnego. Obecnie pracujemy nad sylwetką i z miesiąca na miesiąc widzę efekty. Co ciekawe, pewnie gdyby nie problem z plecami to bym nie szukał trenera personalnego. Nie myślałem wcześniej, że to dla mnie... a jednak 🙂 Szczerze polecam - bardzo profesjonalne podejście do tematu i rzadko spotykana dociekliwość. Poza tym to bardzo sympatyczny i fajny człowiek!
Wojtek eS
Wojtek eS
2021-03-21
Polecam Adriana jako trenera i fizjoterapeutę. Poświęca całą swoją uwagę na podopiecznym, koryguje wszelkie niedociągnięcia w technice i tłumaczy każde ćwiczenie od podstaw. Udaje mu się połączyć trening personalny sfokusowany na budowaniu masy mięśniowej z elementami fizjoterapii. Ćwiczenia są różnorodne, a atmosfera w trakcie treningu bardzo fajna.

Jak wygląda sesja terapii manualnej?

Terapia zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu ogólnego i zdrowotnego. Zebrane informacje są bardzo istotne w procesie planowania terapii. Następnie przeprowadzana jest odpowiednia diagnostyka, dzięki której możliwe jest znalezienie źródła bólu. Ból w kolanie nie zawsze oznacza, że to tam znajduje się problem. Bardzo często zdarza się, że ból w konkretnym miejscu jest tylko efektem zaburzeń w innym obszarze ciała. Liczba spotkań jest uzależniona od przypadku, kontuzji oraz tego jak poważny jest uraz. Średnio odbywa się od 8 do 12 spotkań, każde trwa ok. godziny. Pacjent może różnie zareagować na terapię, w zależności od indywidualnej wrażliwości na ucisk, ból czy od rodzaju urazu.

Terapia manualna – techniki

  • masaż poprzeczny – polega na rozcieraniu mięśni w kierunku poprzecznym do ułożenia włókien mięśniowych
  • masaż tkanek głębokich – bardzo subtelny i delikatny masaż, który ma na celu rozluźnić nadmiernie napięte tkanki, mięśnie, ścięgna oraz powięź
  • stretching – polega na rozciąganiu jednego mięśnia lub grupy mięśniowej w celu rozluźnienia i zwiększenia elastyczności
  • neuromobilizacja – technika, która polega na zwiększeniu ruchomości nerwu, co pozytywnie wpływa na procesy regeneracyjne oraz przewodnictwo nerwowe
  • manipulacje stawów – metoda, której celem jest odblokowanie stawów

Zalety stosowania terapii manualnej

  • zniwelowanie dolegliwości bólowych układu ruchu
  • szybsza regeneracja po kontuzjach
  • lepsze efekty rehabilitacji i powrót do pełnej sprawności
  • zwiększenie zakresu ruchu w stawach
  • rozluźnienie mięśni

Dla kogo jest terapia manualna?

Terapia manualna jest wskazana dla osób w każdym wieku, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi układu ruchu, po urazach, w przypadku nawracających kontuzji, dyskopatii oraz bólu dolnego odcinka kręgosłupa. Fizjoterapeuta podczas wizyty oceni nad czym warto pracować, żeby pozbyć się bólu.

Współpraca ze mną to

– Indywidualne podejście
– Bezpieczeństwo
– Wsparcie mentalne
– Towarzystwo

Co zyskasz?

– Pewne efekty
– Lepsze samopoczucie
– Poprawę stylu życia
– Więdzę

Znajdziesz mnie w:

Klienci

Dołącz do grona osób, którym pomogłem!

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Może właśnie tego potrzebujesz?

Scroll to Top
Przewiń do góry