10 powodów, dla których warto ćwiczyć z trenerem personalnym

woman, personal trainer, fitness-2260736.jpg

1. Wyniki przyjdą znacznie szybciej

Znasz zasadę Pareto, która mówi, że 80% rezultatu zależy od 20% wysiłku, i odwrotnie. Stąd wniosek, że cały sukces procesu szkolenia zależy od efektywności naszego wydatkowania czasu. Jednak, aby efektywnie wykorzystać nasz czas i energię, musimy znać technologię, ponieważ technologia co pozwala nam na zwiększenie szybkości tego procesu. W tym miejscu z pomocą przychodzi trener personalny. Dostosowuje on nakład pracy do Państwa celów i zadań.

2. Wzór w osobie trenera

W pewnym momencie nasz trener staje się dla nas przykładem. Rozumiemy jak chcielibyśmy wyglądać i jakie efekty chcemy osiągnąć. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać coacha, który wyznaje te same wartości co Ty!

3. Bezpieczny trening

Trener personalny nauczy Cię, jak poprawnie i pięknie wykonywać ruchy, zapewniając perfekcyjne
technika, wykluczająca możliwość odniesienia kontuzji. Uczy, jak prawidłowo rozgrzać się przed występem
Trener personalny nauczy Cię jak prawidłowo rozciągać się przed ciężkimi zestawami oraz pomoże Ci wykonywać ćwiczenia w odpowiedni sposób – będzie Cię wspierał.

4. Indywidualne podejście, intensywność, zestaw ćwiczeń

Czy nadal męczy Cię odkładanie treningu na jutro? Wybierając współpracę z trenerem będziesz miał o wiele większe szanse na dotarcie na siłownię, aby zrealizować swój plan treningowy. Teraz dzielisz się swoim sukcesem i odpowiedzialnością za to też.

5. Trener motywator

Zbyt leniwy, aby iść na siłownię? Potrzebujesz „magicznego kopa”? Brak motywacji? Wszystkie te problemy są natychmiastowo rozwiązywane, gdy masz dobrego trenera. Twój trener zawsze będzie Cię ciągnął przez treningi, wspierał w chwilach słabości, jak również chroni cię przed pokusami. On jest przyjacielem, który chce, abyś kontynuował i który będzie motywować Cię przez cały czas trwania treningu personalnego.

6. Razem z trenerem zmierzaj do celu i zmień swoje nawyki

Jaki masz plan treningowy na chwilę obecną? Czy myślisz o założeniu dziś butów do biegania i pójściu pobiegać, a może planujesz zrobić sesję treningu siłowego? Jak będziesz w stanie dostosować swoje obciążenie bez żadnego doświadczenia w zakresie sprawności fizycznej? Z wyjątkiem subiektywnych odczuć. I czy naprawdę myślisz, że to jest twoje optymalne obciążenie? Prawdopodobnie albo użalasz się nad sobą, albo co gorsza, przetrenowujesz się, co może prowadzić do poważnych obrażeń. Przed rozpoczęciem treningu każdy doświadczony trener określi, w jakim miejscu jesteś teraz, i jaki jest twój cel. Opracuje on dokładny plan osiągnięcia tego celu i rozpocznie zacznie Cię do niego prowadzić, monitorując Twoje postępy i osiągane wyniki. Rozpoczynanie treningu bez planu treningowego lub próba jego ułożenia bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, jest tym samym, co próba To jak wypłynięcie na morze bez kapitana.

7. Porady dotyczące odżywiania

Trening i odżywianie są od wielu lat przedmiotem ciągłej debaty wśród wielu ekspertów. Dobry trener osobisty, z reguły, zawsze jest zainteresowany najnowszymi trendami w żywienia oraz teorii i metodyki treningu. Podczas współpracy przekaże Ci Trener udzieli Ci potrzebnych wskazówek i pomoże zaplanować dietę w oparciu o Twoje cele i założenia.

8. Korygowanie błędnych nawyków i technik

Jedną z głównych przyczyn kontuzji podczas treningu jest nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Popatrz na kogoś na siłowni, spróbuj. Przypomniałeś sobie ćwiczenie, które już kiedyś widziałeś w Internecie/TV. Trener osobisty nauczy Cię, jak to zrobić prawidłowo lub poprawnie technika.

9. Lepiej jest zainwestować w trenera niż wydawać pieniądze na leczenie

Często, jeśli zaniedbasz swoje zdrowie, rok po roku osiągniesz punkt krytyczny, będziesz musiał zapłacić za lekarza. Lepiej tego uniknąć i zacząć dbać o swoje zdrowie, zanim zrobi to lekarz. Będzie taniej, przyjemniej i skuteczniej. Pomyśl o tym.

10. Kreatywność w uczeniu się

Trening personalny nigdy nie jest monotonny. Doświadczony trener zna wiele skutecznych schematów szkoleniowych, dzięki czemu szkolenia interesujące i wciągające. Jednocześnie nieustannie wyprowadza nas z naszej strefy komfortu, co jest niezbędne do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Czytaj również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry